Rozmawiamy też o tym co ukształtowało Joannę, bo najczęściej w wywiadach i podcastach opowiada ona o pracy, a tutaj miałem okazję poznać też część jej ciekawej historii. Mam nadzieję, że ta historia spodoba się i Wam, więc zapraszam do odsłuchu!
Sławek Sierakowski do spółki z Przemysławem Sadurą wydał niedawno książkę "Społeczeństwo populistów", więc to idealny powód, by porozmawiać nie tylko o jakości naszej debaty, jakości polityków, ale też o tym co nas czeka już za rogiem, czyli po prostu: kto wygra nadchodzące wybory parlamentarne?
Czarno-białe zdjęcia, dużo ujęć kręconych kamerą z ręki, naturalnie brzmiące dialogi – twórcy niskobudżetowego filmu przekuli umiejętnie potencjalne mankamenty w zalety obrazu. Dzięki takiemu właśnie stylowi „Że życie ma sens” chwilami jawi się jako niemalże dokument pokazujący piekło nałogu.
Maria Dębska, raczej Marysia, bo tak woli zagościła w Imponderabiliach mając dobry cel na przedzie, a są nim SOS Wioski Dziecięce, których jest ambasadorką. Rozmawiamy jednak też o aktorstwie: jego stronach jasnych i tych ciemniejszych, oraz o najważniejszych rolach.
w 1997. Dramatyczna historia Boba, jego żony Diane i ich małej bandy nosi wszystkie śGirl reinterpretacji mitu Bonnie i Clyde, tyle że tym razem antybohaterowie polują na dragi – wszystko co da się skroić w aptece: dilaudid, nembutal, morfinę.
Zapraszam na rozmowę o przeszłości Łony, jego stosunku do polityki, umiejętności lirycznego pisania rapowych wersów i miłości do Polski, bo choć jego najnowsza płyta jest o historiach taksówkarek i taksówkarzy, to tak naprawdę jest soczewką nas samych. Zapraszam do odsłuchu.
Serial oryginalny Netflixa to komedia kryminalna. Na platformie streamingowej znajdziemy go w seriale i filmy o zombie kategorii „udawana powaga” i”dziwaczne”. W produkcji ujrzeć można także odniesienia do kultowej „Rodziny Soprano”.
Narcos uznawany jest za jedną z najlepszych produkcji Netflix’ a jego sukces dał początek wielu innym serialom o narkobossach.
To są te imponderabilia, których opisać się po prostu nie da. Zapraszam serdecznie na niemal 4 godziny spędzone w towarzystwie Radka Kotarskiego, który rok do roku przynosi coraz to nowe ciekawe opowieści: w 2024 przeważała sztuka i jej kolekcjonowanie, oraz teatr. Ale to nie wszystko, zapraszam bardzo serdecznie!
Serialowa historia zaczyna się w 1985 roku, i ukazuję dojście Guzman’a na sam szczyt kartelu Sinaloa, późniejszą karierę i finalny upadek.
„Targeted traffic” to trzy opowieści dotyczące biznesu narkotykowego. Opowiadane z perspektywy ojca uzależnionej nastolatki, żony bossa narkotykowego i policjanta ścigającego przestęComputer systemów.
Marcin Kącki opisał w swojej książce Korwina, środowisko korwinistów, partię i jego nastęComputer systemów: Mentzena, Wiplera, Berkowicza i innych polityków Konfederacji. Ujawnia tam mniej znane fakty o założycielu UPR, o historii samego Korwina, ale też całego środowiska. Rozmawiamy więc o przyszłości polskiej polityki po wyborach, ale też o tym skąd wzięli się dzisiejsi liderzy skrajnej prawicy w Polsce.
A jest co podsumowywać: rozmawiamy o albumie, występie na Męskim Graniu, obciążeniu psychicznym, ale nie zapominamy o pozytywach życia. Do tego jest bardzo ciekawy wątek przyszłości, więc polecam całą rozmowę i pewnie do zobaczenia na koncercie!
Dekadzie, którą filmy i seriale online vizjer większość z nas wspomina bardzo dobrze. Zapraszam do wysłuchania tej rozmowy, to była wielka przyjemność i przywilej ugościć Jolantę Kwaśniewską w studiu.